Wczytywanie
AUKSO
auksodrone

koncerty.

WOJCIECH KAROLAK TRIO P
24.11 | godz. 19:00
WOJCIECH KAROLAK TRIO
24.11 | godz. 19:00
WOJCIECH KAROLAK TRIO
Wojciech Karolak - organy Hammonda
Paweł Pańta - kontrabas
Arek Skolik - perkusja
Lidera zespołu przedstawiać nie trzeba, bo Wojciech Karolak to jeden z Wielkich. Obchodzący w tym roku 80. urodziny artysta jest jednym z pionierów polskiego jazzu, kompozytorem, saksofonistą, pianistą i wirtuozem organów Hammonda. Klasyczne jazzowe trio to dla niego rzecz niecodzienna (w latach 80. nagrał taką płytę z utworami Wasowskiego i Przybory). Jak jednak twierdzi znakomity kontrabasista Paweł Pańta (grał m.in. na nagrodzonej Grammy płycie „Night in Calisia”), warto było go namówić, by podkreślić „ogromną śpiewność grania” Mistrza oraz jego „umiejętność wsłuchiwania się w grę partnerów”. Ten trzeci to perkusista Arek Skolik (m.in. Stanisław Soyka, Janusz Muniak, Antoni Gralak). Na płycie „Moontag” – i na koncercie – sięgają zarówno po kompozycje Karolaka, jak i klejnoty ze skarbców m.in. Ellingtona, Kurylewicza i Komedy. To będzie skromny skład, ale wielka muzyka.
kup bilet posłuchaj hch
POLISH SOUNDS
WSCHÓD - AZJA K
30.11 | godz. 11:00
WSCHÓD - AZJA
30.11 | godz. 11:00
WSCHÓD - AZJA
Joanna Bronisławska aka Asi Mina - prowadzenie Azja. Kolejna niezwykła podróż. Wikipedia podaje tak: „W Azji znajduje się 48 niepodległych państw (włącznie z państwami tylko częściowo leżącymi w Azji), 6 państw nieuznawanych na arenie międzynarodowej oraz 14 terytoriów autonomicznych. Na terenie kontynentu leżą także 4 terytoria niesamodzielne.” Czy zdajecie sobie sprawę, jaka to potężna ilość muzyki? Azjadźwięczy i drży. Japonia, Chiny, Indie, Liban... Gongi, dzwony, dzwoneczki, sitary, instrumenty dęte! Pamiętacie Mulan i Kung Fu Pandę? To właśnie takie brzmienia. Delikatność i siła w jednym. Porozmawiamy także o medytacji i o tym, jakie dźwięki poprzedzają ciszę, a jakie ją kończą.
kup bilet
AUKSO4KIDS
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: PAWEŁ MYKIETYN - KONCERT ODWOŁANY M
06.12 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: PAWEŁ MYKIETYN - KONCERT ODWOŁANY
06.12 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: PAWEŁ MYKIETYN - KONCERT ODWOŁANY
Uprzejmie informujemy, że koncert w dniu 6 grudnia 2019 roku AUKSO PLAYS FILM MUSIC: PAWEŁ MYKIETYN został odwołany z przyczyn niezależnych od organizatora. Zakupione  bilety należy zwracać w miejscach ich nabycia. Istnieje również możliwość wymiany zakupionych biletów na dowolny koncert AUKSO, który odbędzie się w kolejnym sezonie w okresie od stycznia do czerwca 2020 roku. W tym celu należy skontaktować się mailowo z biurem AUKSO: aukso@aukso.pl.
AUKSO MODERN
ALAMEDA 5 N
14.12 | godz. 19:00
ALAMEDA 5
14.12 | godz. 19:00
ALAMEDA 5
Punktem wyjścia i ławką rezerwową jest tu Milieu L’Acéphale, bydgoska grupa „przyjaciół, którzy robią razem dziwną muzykę”. Ale i sama Alameda Organisation nie działa jak typowy zespół rockowy czy alternatywny (jak zwał, tak zwał), lecz kolektyw dostosowujący skład, a więc i środki wyrazu, do doraźnych potrzeb. Kiedy trzeba prościej – mogą być duetem albo trio. Ale występują też w przyrodzie jako kwintet, a więc właśnie Alameda 5, który fenomenalną drugą płytę „Eurodrome” nagrał w składzie: Jakub Ziołek (Stara Rzeka, Innercity Ensemble, Zimpel/Ziołek), Mikołaj Zieliński (T’ien Lai, Javva), Łukasz Jędrzejczak (T’ien Lai, Javva, Duży Jack), Jacek Buhl (Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, Jaząbu, Trytony) i Rafał Iwański (HATI, Innercity Ensemble, X-Navi:Et). Ile tu brzmień, ile rytmicznych łamańców, ile stylistycznych zwrotów akcji! Ile kosmicznych wręcz możliwości…
kup bilet
NEXT WAVE
ALEK NOWAK - OLGA TOKARCZUK: AHAT ILī - SIOSTRA BOGÓW M
20.12 | godz. 19:00
ALEK NOWAK - OLGA TOKARCZUK: AHAT ILī - SIOSTRA BOGÓW
20.12 | godz. 19:00
ALEK NOWAK - OLGA TOKARCZUK: AHAT ILī - SIOSTRA BOGÓW
Inanna: Joanna Freszel - sopran
Ereszkigal: Ewa Biegas - sopran
Ninszubur: Urszula Kryger - mezzosopran
Dumuzi: Jan Jakub Monowid - kontratenor
Ojciec - Socjobiolog: Sebastian Szumski - baryton
Ojciec - Logik: Bartłomiej Misiuda - baryton
Ojciec - Gramatyk, Kapłan: Szymon Kobyliński - bas 

Camerata Silesia
AUKSO
Marek Moś - dyrygent

Anna Szostak-Myrczek - przygotowanie chóru
Opera ahat ilī – siostra bogów (2018) Alka Nowaka do libretta Olgi Tokarczuk na podstawie jej powieści Anna In w grobowcach świata opowiada na nowo jeden z najstarszych mitów – historię o zejściu do podziemi, o stoczonej tam walce oraz o konsekwencjach tych wydarzeń. Bohaterami opowieści są postacie boskie, ludzkie i demoniczne kierowane różnymi tajemniczymi siłami, splecione ze sobą siecią fatalnych relacji. Postacią główną jest nie bóg, lecz – odwrotnie niż w oryginalnym micie – człowiek, usiłujący odnaleźć swoje miejsce w świecie rządzonym przez bogów, zrozumieć ten świat i uratować go przed zgotowaną przez nich katastrofą. Końca świata nie będzie, ale to człowiek musi ponieść ostateczną ofiarę, by zachować boski porządek.

Opera zostanie przedstawiona w wersji koncertowej.
kup bilet
AUKSO MODERN
ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO P
21.12 | godz. 19:00
ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO
21.12 | godz. 19:00
ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO
Andrzej Jagodziński - fortepian
Adam Cegielski - kontrabas
Czesław Bartkowski - perkusja
Tak się tworzy historię. Waltornista w orkiestrze symfonicznej, który po godzinach był pianistą i liderem zespołu jazzowego? Andrzej Jagodziński. Człowiek, który udowodnił, że kompozycje Fryderyka Chopina można przetłumaczyć – pięknie, nie zawsze wiernie – na język jazzu? Ten sam. Dzisiaj, ponad ćwierć wieku po premierze płyty „Chopin” nikogo już to nie dziwi, zresztą próbowali też inni. Trio Jagodzińskiego znalazło więc sobie nowy cel: ujazzowić samego Jana Sebastiana Bacha! „To wyzwanie, bo polifoniczna improwizacja jest trudnym zadaniem” – przyznawał pianista, kiedy wraz z Adamem Cegielskim (kontrabas) i Czesławem Bartkowskim (perkusja) przystępował do realizacji ambitnego planu. Musiało się udać, skoro zapowiadają koncert ze swoją wizją Bacha. Dla tradycjonalistów może być świętokradztwem, ale dla tych, co cenią w muzyce wolność i odwagę – będzie świętem.
kup bilet
POLISH SOUNDS
ZACHÓD - AMERYKA K
21.12 | godz. 11:00
ZACHÓD - AMERYKA
21.12 | godz. 11:00
ZACHÓD - AMERYKA
Joanna Bronisławska aka Asi Mina - prowadzenie Ameryki są dwie: Północna i Południowa. I obie warto zwiedzić z szeroko otwartymi uszami. Z jednej strony country z USA i mariachi z Meksyku (dzięki bajce „COCO” poznaliście ten kraj trochę lepiej), z drugiej – prawdziwe muzyczne szaleństwo Ameryki Południowej. Chile, Ekwador, Argentyna, Peru, Kolumbia... Czy zdążymy poznać to wszystko? Nie! Życia by nam zabrakło na zgłębienie muzycznego bogactwa tamtych stron. Dokładnie rok temu odwiedziliśmy Brazylię, ale wrócimy tam, bo to królestwo tańca i muzyki. Przedstawię Wam moich idoli z tamtych stron i wierzę, że też Was poruszą. Świat jest piękny i brzmi miliardami dźwięków!
kup bilet
AUKSO4KIDS
ADAM PIEROŃCZYK N
16.11 | godz. 19:00
ADAM PIEROŃCZYK
16.11 | godz. 19:00
ADAM PIEROŃCZYK
Znakomity instrumentalista i oryginalny kompozytor, jeden z czołowych innowatorów w polskim jazzie. 15 razy został wybrany Najlepszym Saksofonistą Sopranowym według magazynu „Jazz Forum”, współpracował m.in. z takimi tuzami, jak Archie Shepp, Bobby McFerrin, Tomasz Stańko, Sam Rivers i Avishai Cohen. Na scenie Mediateki pojawi się z recitalem solo na saksofon sopranowy, opartym na materiale z płyty „The Planet Of Eternal Life”, wydanej kilka lat temu nakładem niemieckiej wytwórni Jazzwerkstatt Berlin. To niezwykłe nagranie – godzina muzyki zarejestrowanej w XIV-wiecznych gotyckich ruinach w miasteczku Peitz w Branderburgii. Kompozycje łączące kojącą prostotę melodii z wirtuozerią, czy wręcz brawurą Pierończyka sprawiają, że można saksofon usłyszeć inaczej, odkryć w nim możliwości, które nie dochodzą do głosu w większych składach. To będzie magiczna godzina.
kup bilet posłuchaj hch
NEXT WAVE
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: ŁUKASZ TARGOSZ M
08.11 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: ŁUKASZ TARGOSZ
08.11 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: ŁUKASZ TARGOSZ
AUKSO
Marek Moś - dyrygent
Jeśli istnieje polska szkoła muzyki filmowej to Łukasz Targosz jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli jej nowego pokolenia. Urodził się w Krakowie, w Katowicach skończył Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, ale jako kompozytor jest obywatelem świata – dość powiedzieć, że w 2017 roku jego muzyka do polsko-fińskiej produkcji „Magiczna zima Muminków” znalazła się na krótkiej liście soundtracków z szansą na nominację do Oscara. Jest kompozytorem charakterystycznym, ale wszechstronnym, potrafi czarować liryzmem, ale i niepokoić, więc równie dobrze ilustruje lekkie kino rozrywkowe, jak i mroczne opowieści. Na koncercie usłyszymy dowody w postaci utworów z seriali „Wataha” i „Pakt” oraz filmów „Pitbull”, „Służby specjalne”, „Listy do M. 3”, „Magiczna zima Muminków”, „The Coldest Game” i „My Name Is Sara”.
kup bilet posłuchaj hch
AUKSO MODERN
POŁUDNIE - AFRYKA K
26.10 | godz. 11:00
POŁUDNIE - AFRYKA
26.10 | godz. 11:00
POŁUDNIE - AFRYKA
Joanna Bronisławska aka Asi Mina - prowadzenie Zaczyna robić się chłodno? Zapraszam do Afryki! Nawet jeśli nie ogrzeje nas słońce, to na 100% zrobi nam się gorąco dzięki dźwiękom i rytmom, jakimi tętni ten kontynent. Dowiemy się jakie brzmienia skrywają instrumenty o przedziwnych nazwach: kalimba, kayamb, djembe, shekere, agogo, zaklinacz deszczu, czy ocean drum. Będziemy wspólnie transowo bębnić, a na koniec przy dźwiękach zespołu Konono Nº1, który pochodzi z Kinszasy, stolicy Demokratycznej Republiki Konga (niestety nie zagrają dla nas na żywo), zbudujemy sobie swoje własne mini-karimby z wsuwek do włosów i deseczek. MAMA AFRICA – o tak!
kup bilet
AUKSO4KIDS
HENRYK MIŚKIEWICZ FULL DRIVE P
19.10 | godz. 19:00
HENRYK MIŚKIEWICZ FULL DRIVE
19.10 | godz. 19:00
HENRYK MIŚKIEWICZ FULL DRIVE
Henryk Miśkiewicz - saksofon 
Marek Napiórkowski - gitara
Robert Kubiszyn - bas
Krzysztof Dziedzic - perkusja
Saksofonista altowy i klarnecista. Trzykrotny laureat „Fryderyka”, wielokrotny zwycięzca ankiety „Jazz Forum”. Znają go wielbiciele jazzu – z jego autorskich płyt, ale też nagrań m.in. z Jarosławem Śmietaną, Simple Acoustic Trio i Janem Ptaszynem Wróblewskim (który specjalnie dla Miśkiewicza skomponował koncert na saksofon improwizujący i orkiestrę symfoniczną „Altissimonica”) – ale i fani muzyki rozrywkowej. Miśkiewicz ozdobił swą grą m.in. utwory Ewy Bem, Maryli Rodowicz, Anny Marii Jopek i Perfectu. Od 15 lat prowadzi projekt Full Drive, z którym nagrał już trzy albumy – rozimprowizowane, radosne podróże od jazzu przez fusion do soulu i bluesa. Pytany o tajemnicę swojego oryginalnego, ciepłego brzmienia odpowiada: „Nie wiem. I chyba żaden z muzyków tego nie wie. To jest w głowie, gdzieś we wnętrzu, duszy, sercu”. Będzie również na koncercie w Mediatece.
kup bilet posłuchaj hch
POLISH SOUNDS
RESINA N
12.10 | godz. 19:00
RESINA
12.10 | godz. 19:00
RESINA
Karolina Rec długo przygotowywała się do kariery solowej. Najpierw na gdańskiej Akademii Muzycznej, później wywracając to czego się nauczyła w alternatywnych składach, takich jak Ścianka, Cieślak i Księżniczki i Nathalie and The Loners, współpracując m.in. z Piotrem Kurkiem i Zamilską, pisząc muzykę teatralną. Kiedy wreszcie przybrała pseudonim Resina i swoją wiolonczelę wyprowadziła z tła na pierwszy plan, zaskoczyła nie tylko sprawnością wykonawczą, ale przede wszystkim kompozytorską dojrzałością. Obecnie koncertuje z materiałem z albumu „Traces”, wydanego przez prestiżową brytyjską oficynę 130701. Tworzy w stylu, który określa się mianem modern classical, podkreślając korzenie w muzyce partyturowej, ale i otwartość na współczesne brzmienia i aranżacje. Ale to jej własna muzyka, jej unikalny język, mroczny i piękny, przemawiający wprost do emocji.
kup bilet posłuchaj hch
NEXT WAVE
PÓŁNOC - EUROPA K
28.09 | godz. 11:00
PÓŁNOC - EUROPA
28.09 | godz. 11:00
PÓŁNOC - EUROPA
Joanna Bronisławska aka Asi Mina - prowadzenie Od 3 lat spotykamy się raz w miesiącu w Mediatece w Tychach, nadszedł więc czas byśmy wyruszyli w podróż. Zabieram Was „Aukso-kidsy” i Waszych opiekunów na wycieczkę. Zaczniemy od Europy, a jest tu czego słuchać: hiszpańskie flamenco i portugalskie fado, słowiańskie pieśni i francuska piosenka, greckie i irlandzkie tańce. W poszukiwaniu muzycznych korzeni Europy odwiedzimy także Turcję, Islandię, Włochy, Węgry i Bułgarię. Razem zaśpiewamy, razem zatańczymy. Siłą naszego kontynentu jest różnorodność – poznajmy ją, poczujmy i cieszmy się znajomością najgenialniejszego języka, jakim jest muzyka.
kup bilet
AUKSO4KIDS
DOMINIK WANIA N
21.09 | godz. 19:00
DOMINIK WANIA
21.09 | godz. 19:00
DOMINIK WANIA
Pianiści jazzowi to od dekad chluba polskiej sceny muzycznej. Do grona najwybitniejszych zaliczyć trzeba Dominika Wanię, urodzonego w Sanoku w 1981 roku, wykształconego m.in. w Akademii Muzycznej w Krakowie i w amerykańskim New England Conservatory of Music. Jest artystą skromnym, unikającym rozgłosu, wypowiadającym się niemal wyłącznie poprzez klawiaturę fortepianu – a ta nie ma dla niego tajemnic, zarówno w repertuarze klasycznym, jak i przy jazzowej improwizacji. Od lat rozchwytywany jest jako muzyk sesyjny, cenny element wielu składów, od Tomasza Stańki i Marcusa Millera, po Dorotę Miśkiewicz i kwartet Macieja Obary, z którym nagrał wydany przez ECM album „Unloved”. Stale współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem i jego kompozycje wykonał z wirtuozerią i czułością na albumie „Twilight”. Z tą właśnie – nocną, melancholijną, eteryczną – muzyką pojawi się w Tychach.
kup bilet posłuchaj hch
NEXT WAVE
WŁODZIMIERZ NAHORNY TRIO P
14.09 | godz. 19:00
WŁODZIMIERZ NAHORNY TRIO
14.09 | godz. 19:00
WŁODZIMIERZ NAHORNY TRIO
Włodzimierz Nahorny - fortepian
Mariusz Bogdanowicz - kontrabas
Piotr Biskupski - perkusja
Gigant jazzowego fortepianu. Ale Nahorny to nie tylko pianista – również kompozytor i aranżer, saksofonista i flecista. Trudno sobie wyobrazić polską muzykę bez jego wkładu. Zarówno płyty Trzaskowskiego, Kurylewicza czy zespołu Novi Singers, jak i… Breakoutu. Albo kanon rodzimej piosenki bez „Jej portretu”, który skomponował. Jazz i rozrywka to za mało? Nagrał serię albumów z jazzowymi interpretacjami twórczości Karola Szymanowskiego, Fryderyka Chopina i Mieczysława Karłowicza. W tyskiej Mediatece pojawi się na czele trio (skład uzupełniają kontrabasista Mariusz Bogdanowicz i perkusista Piotr Biskupski)i z nowym materiałem. Album „Ballad Book: Okruchy dzieciństwa” jest w zamyśle „twórczą odpowiedzią na współcześnie otaczający nas krzyk, zgiełk i pośpiech”, kolekcją najbardziej refleksyjnych, kruchych i subtelnych kompozycji Nahornego.
kup bilet posłuchaj hch
POLISH SOUNDS
MONIUSZKO 200 M
06.09 | godz. 19:00
MONIUSZKO 200
06.09 | godz. 19:00
MONIUSZKO 200
AUKSO feat. Kasia Moś
Marek Moś - dyrygent
Urodzony dwieście lat temu Stanisław Moniuszko, jeden z największych polskich kompozytorów, w najśmielszych snach nie mógł przypuszczać, że jego muzyka będzie żyła w XXI wieku. A już na pewno nie odgadłby, że w takiej formie… Kameralna orkiestra smyczkowa (oczywiście: AUKSO) oraz głos, fortepian, syntezator, moog, elektryczne skrzypce, bas i perkusja (to zespół w składzie: Kasia Moś, Mateusz Kołakowski, Mateusz Moś, Maciek Magnuski i Tomek Mądzielewski) przeniosą kompozycje Moniuszki w czasie i przestrzeni, w zupełnie nowy wymiar. Jak zapowiadają: „oscylujący gdzieś na styku wszystkich możliwych gatunków muzycznych”. W „Liro ty moja” pojawią się motywy hinduskie, elektroniczne brzmienia odmienią „Kuma i kumę”, natomiast „Prząśniczka” zbliży się do estetyki właściwej Stingowi czy Alicii Keys. Co zostanie z Moniuszki? Melodie, oczywiście, bo te są ponadczasowe.
kup bilet posłuchaj hch
AUKSO MODERN

bilety.

Bilety na koncerty serii AUKSO MODERN, NEXT WAVE, POLISH SOUNDS i warsztaty AUKSO4KIDS są dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster na terenie całego kraju (w Tychach w sklepie Media Markt), w sklepie internetowym https://www.ticketmaster.pl oraz w Mediatece na godzinę przed koncertem (w przypadku dostępności miejsc).

Do zakupu biletów ulgowych uprawnieni są za okazaniem odpowiedniego dokumentu: uczniowie, studenci do 26. roku życia, renciści, emeryci, osoby niepełnosprawne, posiadacze odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


hch.

HCH to duet radiowy Jacka Hawryluka i Bartka Chacińskiego. Byli sąsiadami na antenie od 1995 roku (Rozgłośnia Harcerska). Obok siebie zasiedli w 2004 roku. Przez 13 lat ich audycję „HCH” nadawała najpierw w Czwórka, a następnie Trójka. W radiowej Dwójce prowadzą czwartkowe „Nokturny” i „Letnie noce”. Pojawiali się również jako duet w telewizyjnym WOKu – Wszystko o kulturze. Dla nas przygotowują autorskie omówienia koncertów w ramach cykli: AUKSO MODERN, NEXT WAVE i POLISH SOUNDS.
Posłuchaj HCH

photo: Grzegorz Śledź / PR2

mediateka.

Mediateka wg projektu Atelier Loegler Architekci powstała w części budynku, w którym kilkanaście lat temu miał powstać zespół szkół municypalnych. W budynku znajduje się sala koncertowa, której dysponentem jest AUKSO, a także biblioteka i przestrzeń restauracyjna. W sali koncertowej o powierzchni 770m2 o eliptycznym kształcie i doskonałych parametrach akustycznych, znajdują się 334 miejsca na widowni. Wyposażona jest w najwyższej klasy system wideokonferencyjny oraz system do projekcji filmowej 3D.

mapa.

Mediateka znajduje się przy al. Marszałka Piłsudskiego 16. Najbliższy przystanek (2 minuty marszu) to Hala Sportowa, na którym zatrzymują się linie: A, C, F, W, 14, 36, Sz, 128 i 268.

partnerzy.

AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

al. Marszałka Piłsudskiego 16
43-100 Tychy / Poland
aukso@aukso.pl

NIP: 6462941823
REGON: 363978687
PEKAO S.A. 28 1240 1330 1111 0010 7520 1114
Instytucja kultury Miasta Tychy
współprowadzona przez
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ta strona używa plików cookies

Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.