Wczytywanie
AUKSO
auksodrone

Koncerty.

MIKOŁAJ TRZASKA N
22.06 | godz. 19:00
MIKOŁAJ TRZASKA
22.06 | godz. 19:00
MIKOŁAJ TRZASKA
„Kiedy słuchałem Coltrane’a, czułem się sparaliżowany. Po prostu. Kiedy mówię, że nie mogłem malować, to znaczy, że faktycznie nie byłem w stanie ruszyć ręką. Byłem bezbronny i wciągnięty. Ta muzyka to było coś więcej niż narkotyk. To był kolorowy szatan, który mówił: To jest droga, którą musisz pójść!” – oto jak Mikołaj Trzaska wspominał swoją przemianę z młodego, zdolnego malarza w szamana saksofonu. Później było szaleństwo Miłości i Łoskotu, yassowa rewolta, która odmieniła i polski rock, i jazz. Potem przyszedł czas na eksperymenty u boku największych tuzów jazzu oraz muzyki improwizowanej w kraju i na kontynencie (od Petera Brötzmanna po Tomasza Stańkę). Trzaska podjął się wreszcie beznadziejnej misji kolorowania dźwiękiem czarno-czarnych obrazów Wojciecha Smarzowskiego i dziś trudno sobie wyobrazić „Dom zły” czy „Różę” bez tej przejmującej, głębokiej muzyki.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
NEXT WAVE
AKCJA! PIOSENKA K
22.06 | godz. 11:00
AKCJA! PIOSENKA
22.06 | godz. 11:00
AKCJA! PIOSENKA
Ten temat, to kolejna „Niekończąca się opowieść”. Piosenkowych hitów filmowych jest tak dużo, że nie wiadomo które wybrać, żeby zmieściły się na naszym spotkaniu. Tina Turner, Prince, Queen, Limahl, Adele... Ta część spotkania może okazać się bardziej AUKSO4ADULTS. Seria o Jamesie Bondzie, „Ghostbusters”, „Rocky”, „Bodyguard” – piosenki z tych filmów będą śpiewane, ponieważ urządzimy sobie karaoke. Dzieciaki – nie martwcie się, nie zabraknie piosenek z bajek! Pamiętacie „Toy Story”, „Potwory i spółkę”, „Mustanga z dzikiej doliny” czy „Króla Lwa”? Ale nie samym Disneyem świat bajek stoi. Piosenki z „Pszczółki Mai”, „Akademii Pana Kleksa” lub „Misia Uszatka” to przeboje których nie sposób pominąć. Dobra Piosenka jest dobra na wszystko! A na wakacje zwłaszcza. Więc… śpiewajmy!
Kup Bilet
AUKSO4KIDS
HAŃBA! P
15.06 | godz. 19:00
HAŃBA!
15.06 | godz. 19:00
HAŃBA!
Zbuntowana orkiestra podwórkowa, która wywodzi się ponoć z obskurnych podwórek krakowskiej dzielnicy Podgórze. Nie grają ckliwych romansów, marny z nich pożytek na potańcówkach – zrodzona w 1931 roku Hańba! z przytupem walczy z niesprawiedliwościami nękającymi II Rzeczpospolitą i głośno ostrzega przed nadciągającą katastrofą… Z braku lepszego pomysłu postrzega się kwartet jako zespół folkowy, ale to przecież punk – co z tego, że rozpisany na bęben, bandżo, akordeon, klarnet i tubę? No i krzyk, oczywiście, przekazujący zarówno stylizowane na epokę teksty własne zespołu, jak i zaangażowaną poezję międzywojnia, w tym wiersze Tuwima, Broniewskiego i Jurandota. Siłą Hańby! – równie dobrze rozumianej w Polsce, jak i na świecie, mimo bariery językowej – nie jest bowiem zgrabna stylizacja na dni dawno minione, ale mierzenie się z problemami, które wróciły ze zdwojoną siłą.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
POLISH SOUNDS
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: JAN A.P. KACZMAREK M
07.06 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: JAN A.P. KACZMAREK
07.06 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: JAN A.P. KACZMAREK
Jego dziadek był skrzypkiem grającym do filmów, a matka zabierała go na koncerty do filharmonii – wygląda na to, że Jan A.P. Kaczmarek nie miał innego wyjścia, musiał wejść w magiczny świat muzyki filmowej! Zaczęło się jednak od teatru, w dodatku awangardowego, bo współpracował z Laboratorium Jerzego Grotowskiego i Teatrem Ósmego Dnia, co na pewno było dobrym ćwiczeniem wyobraźni. Tej mu nie brakuje, bo od lat 80. Kaczmarek z powodzeniem komponuje dla teatru i filmu po dwóch stronach oceanu, od „Białego małżeństwa” i „Quo vadis” po „Wieczór” z Glenn Close i Meryl Streep. Za muzykę do „Marzyciela” (2004) w reżyserii Marca Forstera otrzymał Oscara, ugruntowując swoją pozycję w Hollywood. Wciąż jednak pracuje w Polsce, nie tylko komponując, ale też szefując łódzkiemu Transatlantykowi, międzynarodowemu festiwalowi filmu i muzyki.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
AUKSO MODERN
AKCJA! PRZYGODA K
25.05 | godz. 11:00
AKCJA! PRZYGODA
25.05 | godz. 11:00
AKCJA! PRZYGODA
Jack Sparrow, Harry Potter, Batman, Spiderman, Indiana Jones, Robin Hood– kto z was ich nie zna? To prawdziwi superbohaterowie! A każdy prawdziwy bohater oprócz specjalnego kostiumu i niezwykłej mocy ma swój temat muzyczny – motyw przewodni.Tym razem pobawimy się w zagadki muzyczne. Sprawdzimy, czy potraficie rozpoznać muzykę Hansa Zimmera, Johna Williamsa lub Danny’ego Elfmana. Nie martwcie się, że te nazwiska być może niezbyt wiele wam mówią. Muzykę tych kompozytorów znacie na 100%. To właśnie oni obdarzyli superherosów dodatkową mocą – dźwiękową mocą za pomocą której możemy przywoływać ich w naszej wyobraźni ilekroć potrzebujemy ich pomocy. Spróbujemy stworzyć swoje krótkie lejtmotywy – bo każdy z nas zasługuje na swoją melodię. Każdy z nas jest przecież Supersobą!
Kup Bilet
AUKSO4KIDS
SŁAWEK JASKUŁKE N
18.05 | godz. 19:00
SŁAWEK JASKUŁKE
18.05 | godz. 19:00
SŁAWEK JASKUŁKE
Wszechstronny pianista, kompozytor, aranżer i producent. Równie dobrze czuje się w jazzie („Komeda Recomposed”, album zarejestrowany z udziałem kierowanego przez Jaskułke sekstetu, to jeden z bardziej udanych hołdów dla twórcy „Astigmatic”), repertuarze na pograniczu klasyki (był twórcą projektu „Chopin na pięć fortepianów”), jak i w alternatywie (Bassisters Orchestra) czy rozrywce (Novika), ale również w muzyce teatralnej i filmowej. Długo pozostawał bohaterem drugiego planu, współtworząc m.in. kwintet Zbigniewa Namysłowskiego i grupę Pink Freud, ale od dekady pracuje głównie na własny rachunek. Jego znak rozpoznawczy to charakterystyczne brzmienie uzyskiwane przez grę na instrumencie z moderatorem (wyciszaczem), po raz pierwszy zastosowane na znakomitej płycie „Sea”, za którą Jaskułke otrzymał nagrodę magazynu High Fidelity.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
NEXT WAVE
PAPRIKA KORPS P
11.05 | godz. 19:00
PAPRIKA KORPS
11.05 | godz. 19:00
PAPRIKA KORPS
Ich wspólna podróż zaczęła się w połowie lat 90. w Opolu i zawiodła zespół na sceny niemal całej Europy, ze szczególnym wskazaniem na Finlandię, gdzie są prawdziwą gwiazdą i regularnie grają trasy. Określają swoją twórczość mianem heavy-reggae, bo lepsza etykietka na to, co robią, póki co nie istnieje. Z jednej strony rzeczywiście jest to bowiem reggae, jak Pan Jah przykazał, z drugiej zaś strony muzyka Paprika Korps jest mroczniejsza, cięższa, bardziej rockowa niż gatunkowe standardy przewidują. Ale jak mogłoby być inaczej, skoro mowa o zespole, który przyznaje się zarówno do fascynacji dancehallem i dubem, jak i twórczością Neurosis? Jak ów eksperyment sprawdza się w praktyce można przekonać się słuchając znakomitych płyt, chociażby nagranej wspólnie z R.U.T.A. „400 lat” (2013) czy „Homemade Babylon” (2016), ale pełny obraz da tylko koncert, bo scena jest żywiołem Paprika Korps.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
POLISH SOUNDS
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: ANTONI KOMASA-ŁAZARKIEWICZ M
10.05 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: ANTONI KOMASA-ŁAZARKIEWICZ
10.05 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: ANTONI KOMASA-ŁAZARKIEWICZ
Można powiedzieć, że syn Magdaleny i Piotra Łazarkiewiczów kontynuuje tradycje rodzinne, ale też chadza własnymi ścieżkami. Nie został reżyserem, lecz kompozytorem muzyki filmowej, który już w młodym wieku wykształcił własny, charakterystyczny język. Jego twórczość zrobiła takie wrażenie na Agnieszce Holland, że współpracują regularnie – m.in. przy „W ciemności”, „Gorejącym krzewie”, „Pokocie” i „1983”, czyli pierwszym polskim serialu na platformie Netflix. Ale mieszkający obecnie w Berlinie Antoni Komasa-Łazarkiewicz jest autorem na tyle pracowitym i wszechstronnym, że znajduje również czas i pomysły na inne projekty. Tak samo pewnie czuje się w surowych, skromnych i wycofanych formach współczesnych, jak i w romantycznych, epickich, neoklasycznych tematach, czego dowodem spektakularna ścieżka dźwiękowa do „Kamerdynera” Filipa Bajona.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
AUKSO MODERN
AKCJA! SOUNDTRACK K
27.04 | godz. 11:00
AKCJA! SOUNDTRACK
27.04 | godz. 11:00
AKCJA! SOUNDTRACK
Podążając szklakiem ścieżek dźwiękowych nie możemy zapomnieć o serialach i grach komputerowych. Tym żyje teraźniejszy świat i tam także muzycznie dzieje się dużo dobrego. Porozmawiamy też o innym spotkaniu obrazu i dźwięku, czyli o wizualizacjach i dowiemy się kim jest Video Jockey. Muzycy orkiestry AUKSO opowiedzą nam o swoich doświadczeniach w tym temacie, a mają ich całe mnóstwo. Podyskutujemy o tym, czy wizualizacje pomagają czy przeszkadzają w słuchaniu muzyki. Z pomocą specjalisty stworzymy własną wizualizację do fragmentu ścieżki dźwiękowej nagrodzonego trzema Oskarami filmu Coppoli „Dracula”, którą skomponował niezastąpiony Wojciech Kilar. Jeden z Oskarów przyznano za efekty dźwiękowe. Wiem, wiem, to historia o wampirze, ale nie bójcie się… wezmę czosnek.
Kup Bilet
AUKSO4KIDS
MARIA POMIANOWSKA N
20.04 | godz. 19:00
MARIA POMIANOWSKA
20.04 | godz. 19:00
MARIA POMIANOWSKA
„Człowiek tam czuje się elementem składowym czegoś większego, czuje, że jego życie ma sens. My jako kultura, odcinając się od korzeni, stawiamy przed sobą ogromne wyzwanie” – tak Maria Pomianowska mówiła o różnicach w postrzeganiu kanonu w Azji, którą dobrze poznała podczas swoich muzycznych podróży, i w Polsce. Pewnie dlatego im więcej jeździ po świecie, tym większą wagę przykłada do odtwarzania tej części naszej tożsamości, którą zatarł czas. Bo Chopin – wiadomo. Kolędy – wszyscy znają. Ale co z pieśniami wielkopostnymi, należącymi do najpiękniejszych zabytków muzyki polskiej? Wydany w 2016 roku album „Stwórco łaskawy” to udana próba zmierzenia się z tym dziedzictwem, w oparciu o „Śpiewnik kościelny” księdza Mioduszewskiego i zbiory Oskara Kolberga. Repertuar z tej właśnie płyty zaprezentuje Maria Pomianowska – wybitna instrumentalistka, wokalistka i pedagog – na koncercie w Tychach.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
NEXT WAVE
VAVAMUFFIN P
13.04 | godz. 19:00
VAVAMUFFIN
13.04 | godz. 19:00
VAVAMUFFIN
„Jah jest prezydentem / Jah jest kierownikiem / Jah, Jah jest trenerem, ja jestem jego zawodnikiem” – śpiewali na swoim pierwszym albumie „Vabang!”, który w 2005 roku katapultował Vavamuffin do czołówki polskiej sceny niezależnej. Byli zawodnikiem od razu debiutującym w Lidze Mistrzów, w wypełnionych po sufit klubach. Nikt przed nimi nie grał w Polsce reggae z taką werwą i rozmachem, dorzucając do ognia również raggamuffin, hip-hop i dancehall. Pięć płyt później warszawska ekipa niezmiennie imponuje eklektyzmem i porywa energią, która sprawia, że na ich koncercie nie da się ustać, ani tym bardziej usiedzieć – o czym lojalnie uprzedzamy. O unikalnym charakterze Vavamuffin decydują również trzy charyzmatyczne, uzupełniające się głosy – Reggaeneratora, Gorga i Pablopavo. Ostatni z nich jest od kilku lat niezwykle aktywny poza macierzystą grupą, ale to już zupełnie inna historia…
Kup Bilet Posłuchaj HCH
POLISH SOUNDS
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: KRZESIMIR DĘBSKI M
05.04 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: KRZESIMIR DĘBSKI
05.04 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: KRZESIMIR DĘBSKI
Człowiek-instytucja. „Rockowcy uważają mnie za muzyka rockowego, jazzmani za jazzmana, jeszcze inni za kompozytora muzyki filmowej” – mówił kiedyś w wywiadzie dla magazynu Studio, świadomy swojej pozycji. W latach 80. zjeździł świat z zespołem String Connection, a przez magazyn Down Beat uznany został za jednego z najlepszych skrzypków jazzowych świata. Później z powodzeniem pisał dla estrady („Czas nas uczy pogody”, „Zakazany owoc” i „Dumka na dwa serca” to jego piosenki) i teatru, dyrygował znakomitymi orkiestrami i komponował muzykę poważną, którą uważa za swoją największą pasję. W masowej świadomości Krzesimir Dębski jest jednak przede wszystkim autorem ścieżek dźwiękowych do seriali i filmów. Nie sposób wyobrazić sobie, jak mogłyby brzmieć „Sfora”, „Złotopolscy” i „Ranczo”, czy „Kingsajz”, „Szwadron” oraz „Ogniem i mieczem”, bez jego muzyki.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
AUKSO MODERN
AKCJA! S/F K
23.03 | godz. 11:00
AKCJA! S/F
23.03 | godz. 11:00
AKCJA! S/F
Lecimy w kosmos? Tak! To będzie bliskie spotkanie trzeciego stopnia. Naszym paliwem stanie się muzyka do filmów z gatunku science fiction czy fantastyki naukowej. Wystartujemy przy dźwiękach poematu symfonicznego Richarda Straussa „Tako rzecze Zaratustra”, polecimy w towarzystwie Star Wars, żeby spotkać się z E.T., Supermanem, Transformersami, Robocopem i sprawdzimy w Archiwum X czy Gremliny rozrabiają, a na końcu wrócimy do przyszłości. Wspólnie z muzykami AUKSO odwiedzimy odległe galaktyki. A czy wiecie że Pan Kleks też był w kosmosie? Był, był! Na koniec spróbujemy wspólnie udźwiękowić fragment filmu nie używając żadnych tradycyjnych instrumentów, bo kto z nas wie na czym gra się na Księżycu?
Kup Bilet
AUKSO4KIDS
PIOTR ORZECHOWSKI N
16.03 | godz. 19:00
PIOTR ORZECHOWSKI
16.03 | godz. 19:00
PIOTR ORZECHOWSKI
Piotr Orzechowski to urodzony w 1990 roku pianista i kompozytor, który pseudonimem wyraźnie zaznacza, że programowo nie trzyma się reguł. Z godną pozazdroszczenia łatwością łączy dwa światy – jazzu i muzyki poważnej. Absolwent Berklee College of Music i laureat pierwszej nagrody na Montreux Jazz Solo Piano Competition. W jego dorobku można znaleźć albumy będące śmiałą reinterpretacją twórczości Jana Sebastiana Bacha, Witolda Lutosławskiego czy Krzysztofa Pendereckiego, ale równie dobrze czuł się wywołując duchy z „Dziadów” Mickiewicza, razem ze swoim kwartetem High Definition i gośćmi ze świata elektronicznego eksperymentu, m.in. Fenneszem i Williamem Basinskim. Jego najnowszy album, na fortepian solo, to „24 Preludes & Improvisations” – ułożone w parach muzyczne miniatury, które są zarazem wnikliwym studium formy, jak i manifestem wolności pianisty.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
NEXT WAVE
KLEZMAFOUR P
09.03 | godz. 19:00
KLEZMAFOUR
09.03 | godz. 19:00
KLEZMAFOUR
Czysta energia. Muzycy grupy są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, ale takiego podejścia do dźwięków uczy się tylko w szkole życia. Główny napęd Klezmafour to bogata, choć wymagająca przypomnienia tradycja klezmerska Warszawy i wschodniej Polski, ale nie chodzi wyłącznie o muzyczną archeologię – w tym kotle kipi również punk oraz hip-hop, a z drugiej strony muzyka bałkańska i brzmienia Bliskiego Wschodu. Klezmafour kochają znawcy (dowodem liczne nagrody, m.in. w radiowym konkursie Nowa Tradycja oraz na International Jewish Music Festival w Amsterdamie) i publiczność – od widzów talent show „Must Be The Music”, po tłumy na Open’erze czy Przystanku Woodstock. Niestety, nie wiadomo, dlaczego Klezmafour aż tak się podoba – uczeni, którzy próbowali zbadać ten fenomen już po pierwszych taktach porzucali naukowy dystans i dawali się porwać żywiołowi.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
POLISH SOUNDS
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: MACIEJ ZIELIŃSKI M
01.03 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: MACIEJ ZIELIŃSKI
01.03 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: MACIEJ ZIELIŃSKI
Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Royal Academy of Music w Londynie, który z równą pasją oddaje się muzyce rozrywkowej (współpracował m.in. z Kayah i Anią Dąbrowską), współczesnej, jak i filmowej – a ta ostatnia najpełniej łączy wszystkie światy i wrażliwości. Kipiące emocjami kompozycje Macieja Zielińskiego doskonale sprawdzają się na ekranie, o czym można się przekonać oglądając tak odmienne nastrojem produkcje, jak „Nigdy w życiu”, „Kryminalni” czy „Sługi boże”. Dla filmów komponuje zarówno hity, jak i śmiałą formalnie muzykę ilustracyjną. Jest jednym z nielicznych kompozytorów, którego utwory były wykonywane na tak różnych imprezach, jak Warszawska Jesień i Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. W 2016 i 2017 roku kompozytor otrzymał nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” w kategorii „Najlepsza Muzyka”.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
AUKSO MODERN
AKCJA! ANIMACJA K
23.02 | godz. 11:00
AKCJA! ANIMACJA
23.02 | godz. 11:00
AKCJA! ANIMACJA
W zeszłym sezonie rozmawialiśmy już trochę o muzyce w filmie, ale to temat rzeka. Tym razem wspólnie z Agatą Hofelmajer-Roś, edukatorką i animatorką kultury działającą w ramach Fundacji dla Filmu i Fotografii, skupimy się na muzyce i dźwięku w animacjach. Wytwórnie takie jak Disney, Pixar czy DreamWorks są wam już dobrze znane, piosenk i isoundtracki potraficie zaśpiewać czy zanucić, dlatego chcemy żebyście poznali innych twórców i ich wrażliwość. Poznamy animację abstrakcyjną Franciszki i Stefana Themersonów, próbującą pokazać dźwięk i animacje eksperymentalne. Pokażemy wam jak dźwięk może być zapisany na taśmie filmowej i za pomocą czego taki dźwięk można odtworzyć.
Kup Bilet
AUKSO4KIDS
KUBA WIĘCEK N
16.02 | godz. 19:00
KUBA WIĘCEK
16.02 | godz. 19:00
KUBA WIĘCEK
Saksofonista z Rybnika, który swoją muzyką toruje drogi do wielu światów. Kształcił się w Polsce i na prestiżowym Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze, przyznaje się do wpływów klasycznych, jazzowych, ale i fascynacji muzyką alternatywną, Brianem Eno czy Flying Lotusem. Jego „Another Raindrop” (2017) to pierwszy debiut płytowy w kultowej serii Polish Jazz po blisko 30 latach przerwy.W Tychach zagra solo, z elektronicznym podkładem. Ta formuła zrodziła się w wyniku podróży Więcka do Kraju Kwitnącej Wiśni. W Tokio poznał Seigena Ono, japońskiego producenta, który współpracował m.in. z Ryuichi Sakamoto i Alva Noto, ale też Keithem Jarrettem czy Milesem Davisem. Seigen zaproponował Kubie asystę przy solowym albumie i kilka dni później taka płyta powstała. Ukaże się w 2019 roku, póki co tylko w Japonii, a my będziemy świadkami koncertowego echa tego spotkania.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
NEXT WAVE
ŻYWIOŁAK | LOOPUS DUO | KIRSZENBAUM P
09.02 | godz. 19:00
ŻYWIOŁAK | LOOPUS DUO | KIRSZENBAUM
09.02 | godz. 19:00
ŻYWIOŁAK | LOOPUS DUO | KIRSZENBAUM
Łatwiej wymienić gatunki muzyczne, których na pewno na tym koncercie nie usłyszymy, niż wyliczyć te, którymi żonglują trzy anonsowane formacje – choć wszystkie w jakiś sposób odwołują się do muzyki źródeł. Żywiołak potrafi zestawić metalowy ciężar z folkową melodyką, doprawiając to wszystko groteską i humorem. Powiedzieć, że słyną z porywających koncertów, to nic nie powiedzieć. Loopus Duo jest projektem Roberta Jaworskiego, lidera Żywiołaka z Sebastianem Madejskim, wokalistą Beltaine Improved, ambasadorów alt-folkowej melancholii – razem brną w trans i surrealizm. Kirszenbaum to z kolei postfolkowy duet z Krakowa, który chwali się, że jest niczym „Wyspiański na mefedronie”. Nie dociekając zbyt natrętnie, co to może znaczyć, możemy być pewni, że zestawienie tak różnych i zarazem śmiałych wizji na jednej scenie gwarantuje niezapomniany wieczór.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
POLISH SOUNDS
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: BARTOSZ CHAJDECKI M
01.02 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: BARTOSZ CHAJDECKI
01.02 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: BARTOSZ CHAJDECKI
Z wyróżnieniem ukończył krakowską Akademię Muzyczną, składając pracę magisterską o autonomiczności muzyki filmowej. Wszystko, co później robił było jej obroną w praktyce – muzyka Bartosza Chajdeckiego doskonale uzupełnia świat przedstawiony na ekranie, ale jest na tyle frapująca i dojrzała, że robi wrażenie również bez obrazu. Jego pierwsze poważne zlecenie to praca przy serialu „Czas honoru”, którą dostał wygrywając konkurs. Spisał się znakomicie – by wspomnieć choćby dwukrotną nominację za ten soundtrack do nagrody IMFCA, czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej z Los Angeles – więc posypały się zlecenia. Kompozytor robił wszystko, by nie dać się zamknąć w szufladce autora zdolnego, ale jednowymiarowego. Wystarczy porównać ścieżki dźwiękowe do „Czasu honoru”, „Bogów” czy serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, by przekonać się, jak bardzo mu się udało.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
AUKSO MODERN
AKCJA! TELEDYSK K
26.01 | godz. 11:00
AKCJA! TELEDYSK
26.01 | godz. 11:00
AKCJA! TELEDYSK
Hura! Zaczynamy drugą połowę sezonu i nowy cykl. I to jaki cykl! Obraz i dźwięk dają niebywałe możliwości. My zaczniemy naszą przygodę od tych najkrótszych form, w których muzyka współgra z obrazem, czyli od teledysków i wideoklipów. Naszym gościem będzie Maciej Gryzełko – montażysta filmowy oraz twórca filmowych spotów, wizualizacji, teledysków oraz kurator sekcji wideoklipu festiwalu filmowego Ars Independent. Zaprezentujemy najciekawsze naszym zdaniem realizacje, które dodają piosenkom nowy wymiar. Często bardzo zaskakujący! Opowiemy o zespołach takich jak OKGO, które zasłynęły nie tyle dzięki muzyce, co teledyskom właśnie. A na koniec spróbujemy stworzyć scenariusze clipów w formie komiksów do swoich ulubionych piosenek.
Kup Bilet
AUKSO4KIDS
MARCIN MASECKI N
19.01 | godz. 19:00
MARCIN MASECKI
19.01 | godz. 19:00
MARCIN MASECKI
Tak się Chopina nie gra. Ale nie mówcie o tym Maseckiemu – on wie. Jego babcia i nauczycielka, Halina Masecka, kształcona była przez tych, którzy uczyli się od wychowanków samego Chopina. Hegemonia kompozytora w polskiej kulturze muzycznej – również w edukacji – nie porwała jednak młodego warszawskiego pianisty, ale kazała mu się zbuntować. Marcin Masecki długo uciekał więc od polskiego geniusza fortepianu. Gnało go ku niemieckim klasykom (nagrywał płyty z interpretacjami Bacha i Beethovena), szukał wrażeń w jazzie (od współpracy z Tomaszem Stańką przez Pink Freud po fenomenalną grupę rekonstrukcyjną Jazz Band Młynarski-Masecki), pod różnymi szyldami zgłębiał meandry alternatywy, o komponowaniu dla Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy nie wspominając. I wreszcie do Chopina wrócił, by zagrać nokturny po swojemu, z pamięci, niedoskonale – a więc wyjątkowo.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
NEXT WAVE
KAPELA ZE WSI WARSZAWA P
12.01 | godz. 19:00
KAPELA ZE WSI WARSZAWA
12.01 | godz. 19:00
KAPELA ZE WSI WARSZAWA
Zanim zaczęliśmy przypominać sobie o swojej tożsamości, zanim mieszkańcy miast zaczęli bez wstydu przyznawać się do wiejskich korzeni, zanim zmęczeni nowoczesnością zaczęliśmy szukać prawdy w przeszłości – Kapela ze Wsi Warszawa już przemierzała zapomniane mazowieckie szlaki, dając muzyce tradycyjnej regionu nowe życie. Podchodzili do swojej misji w sposób nieortodoksyjny, wierni treści, nie formie, często osadzali stare melodie w kontekście nowych brzmień. Szybko wypłynęli w świat – wydając tam płyty i koncertując na całym globie, ale też przywożąc inspiracje ze świata, od Iranu po daleką Północ. Dzięki Kapeli ze Wsi Warszawa łatwiej nam było zrozumieć, że lokalny koloryt to tylko kostium dla pieśni wspólnej. Niedawno wrócili do siebie, by doświadczenia tych dwóch dekad wykorzystać na „Re:akcji Mazowieckiej”, we wspólnych nagraniach z ostatnimi wiejskimi muzykantami.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
POLISH SOUNDS
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: FANTAZJA FILMOWA M
05.01 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: FANTAZJA FILMOWA
05.01 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS FILM MUSIC: FANTAZJA FILMOWA
Wyjątkowy koncert noworoczny, w którym weźmie udział Hadrian Filip Tabęcki, pianista, kompozytor i aranżer. Nikt lepiej od niego nie czuje muzyki w kontekście opowieści – Tabęcki przez lata był kierownikiem muzycznym Przeglądu Piosenki Aktorskiej, tworzył muzykę do filmów i spektakli teatralnych, pisał opery i oratoria, a także piosenki do wierszy m.in. Wojciecha Młynarskiego, Zbigniewa Herberta i Wisławy Szymborskiej. Jak sam zapowiada, w Nowy Rok zaprezentuje „muzyczno-filmowy rollercoaster, składający się z największych hitów muzyki filmowej w aranżacjach na fortepian i orkiestrę smyczkową”. Tabęcki zamierza zabrać słuchaczy w przebiegającą w błyskawicznym tempie podróż po historii filmowych soundtracków – na koncercie usłyszymy tematy z blisko pięćdziesięciu obrazów, takich jak „Casablanca”, „Titanic”, „Ojciec chrzestny”, „Czarne chmury” i „Janosik”.
Kup Bilet Posłuchaj HCH
AUKSO MODERN
MUZYKA TO WYOBRAŹNIA K
29.12 | godz. 11:00
MUZYKA TO WYOBRAŹNIA
29.12 | godz. 11:00
MUZYKA TO WYOBRAŹNIA
Joanna Bronisławska aka Asi Mina - prowadzenie Co to jest wyobraźnia i do czego służy? Czy wszyscy ją mają? Niewątpliwie dzieci są w tej dziedzinie ekspertami, a my dorośli możemy tylko się od nich uczyć. Na koniec roku wracamy do punktu wyjścia. Dobrym Duchem wszystkich naszych spotkań jest John Cage (Janek Klatka). Ten amerykański kompozytor stwierdził, że muzyka jest wszędzie i tym samym powiedział właściwie wszystko. Muzyka jest w nas. W naszych głowach i sercach. Czujemy ją. Posłuchamy różnych utworów i spróbujemy odgadnąć, o czym mogą opowiadać, nadamy im tytuły. Porozmawiamy o emocjach zaklętych w dźwięki i dowiemy się co to jest muzykoterapia. A na koniec przygotujemy się do Sylwestra i karnawału ucząc się od najlepszych, czyli od Brazylijczyków abyśmy w rytmie samby i bossa novy mogli pełni energii ruszyć w Nowy Rok!
Kup Bilet
AUKSO4KIDS
AUKSO PLAYS KANCHELI M
21.12 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS KANCHELI
21.12 | godz. 19:00
AUKSO PLAYS KANCHELI
Łukasz Dyczko - saksofon
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Marek Moś - dyrygent
„Uśpiony Wezuwiusz. Asceta o temperamencie maksymalisty” – celniej, niż zrobił to rosyjski kompozytor Rodion Szedrin, nie da się opisać twórczości Giji Kanchelego. Bo tempo, w jakim rozwijają się jego kompozycje, zwykle jest niespieszne, za to ich ładunek emocjonalny – ogromny. Urodzony w Tbilisi w 1935 roku, od lat mieszkający w Belgii artysta nie tylko w swojej biografii, ale i w muzyce łączy dwie epoki i dwa światy. Jak wielu współczesnych mu kompozytorów z byłego bloku sowieckiego Gruzin komponował zarówno symfonie, jak i muzykę rozrywkową, choćby na potrzeby filmu, więc siłą rzeczy oba żywioły w jego twórczości nawzajem na siebie wpływały. W przeddzień Bożego Narodzenia Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod batutą Marka Mosia zaprezentuje dwa utwory z cyklu… „Życie bez Bożego Narodzenia” Kanchelego: „The Morning Prayers” i „The Night Prayers”.
Kup Bilet
AUKSO MODERN
ŚWIETLIKI P
15.12 | godz. 19:00
ŚWIETLIKI
15.12 | godz. 19:00
ŚWIETLIKI
Mówią o sobie „zespół brutalnych doświadczeń” i chyba rzeczywiście doświadczeniem granicznym było dla szacownych noblistów – Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej – uczestnictwo w pierwszym koncercie Świetlików, który odbył się w 1992 roku. Od tamtej pory zespół gra już dla publiczności mniej utytułowanej, za to chyba bardziej wymagającej, bo w pocie czoła łączy bardzo odmienne dźwiękowe krainy, często w formie obrazoburczego pastiszu. Nie jest to, jak chcieliby niektórzy, poezja śpiewana, bo pan Marcin nie śpiewa. Za to ponad wszelką wątpliwość jest poetą, poważanym choć nie zawsze poważnym, nagradzanym, choć nie wszystkie nagrody przyjmującym. Świetliki mają też na koncie przebój dla zgorzkniałych czterdziestolatków, czyli piosenkę „Filandia”, w której Bogusław Linda zabija nadzieję, że coś dobrego nas jeszcze czeka. Oczywiście, poza koncertem Świetlików w Tychach.
Kup Bilet
POLISH SOUNDS
ZAMILSKA N
08.12 | godz. 19:00
ZAMILSKA
08.12 | godz. 19:00
ZAMILSKA
Urodzona i wychowana na Śląsku, wykarmiona ekstremalnym metalem i muzycznymi podróżami Dead Can Dance, na elektronikę nawrócona przez Björk – z tego musiało wyniknąć coś oryginalnego. Twórczość Natalii Zamilskiej jest wyjątkowym na polskiej scenie amalgamatem mroku i egzotyki, bezkompromisowego basowego ciężaru i przebojowości, transu techno i bliskowschodniej melodyki. Znamy ją od niedawna – raptem od 2014 roku – ale jakość produkcji pozwoliła Zamilskiej na błyskawiczną karierę. Znaczoną współpracą z marką Dior, świetnymi remiksami (m.in. The Dumplings i Nosowskiej), entuzjastycznie przyjętymi koncertami i występami na festiwalach (od Open’era po… Opole), ale przede wszystkim dwoma oficjalnymi wydawnictwami: „Untrue” i „Undone”. W Tychach Zamilska pojawi się z materiałem z nowego albumu, który zweryfikuje jej pozycję wśród polskich producentów muzyki elektronicznej.
Kup Bilet
NEXT WAVE
MUZYK TO MALARZ K
24.11 | godz. 11:00
MUZYK TO MALARZ
24.11 | godz. 11:00
MUZYK TO MALARZ
Joanna Bronisławska aka Asi Mina - prowadzenie „Jak brzmiałyby rysunki hipopotama i wróbla, gdyby zagrać je na instrumentach? Który z nich oddalibyście dźwiękiem fletu, a który – kontrabasu lub puzonu? A gdybyście mieli zagrać kropkę lub kreskę – którą z nich zagralibyście dłuższym dźwiękiem?” – pytają autorzy książki M.U.ZY.K.A Michał Mendyk i Michał Libera. A my eksperymentując odpowiemy na te pytania. Spróbujemy zagrać obrazy, namalować muzykę, malować do muzyki, zapisać utwór za pomocą kropek i kresek, poszukać związków pomiędzy kolorem, kształtem i dźwiękiem. Zastanowimy się czy ucho widzi i czy oko słyszy? Czy możemy zobaczyć muzykę i usłyszeć kolor? Porozmawiamy o barwie, gamie, tonacji oraz przestrzeni w muzyce i plastyce. Pędzle i palety w dłoń – a uszy szeroko otwarte!
Kup Bilet
AUKSO4KIDS
MITCH & MITCH P
17.11 | godz. 19:00
MITCH & MITCH
17.11 | godz. 19:00
MITCH & MITCH
Niezależnie od tego, czy aktualnie czują się dumnymi obywatelami Dzikiego Zachodu („Luv Yer Country”), czy badają swoje nieistniejące korzenie („12 Catchy Tunes (We Wish We Had Composed)”), czy lecą w kosmos w rytmie samby („Visitantes Nordestinos”), brzmią jak nikt inny na tym łez padole. Chodzi o łzy wyciśnięte serdecznym śmiechem – tyle w ich piosenkach (i wykonaniach!) radości, luzu, niewymuszonego humoru. Zresztą Zbigniew Wodecki dał się Mitchom porwać do współpracy, kiedy odkrył, jak pięknie potrafią bawić się muzyką. Efekt w postaci niezapomnianych koncertów i albumu „1976: A Space Odyssey” doskonale wszyscy znamy. Wspomniany luz nie oznacza jednak muzycznej niekompetencji – w końcu mamy do czynienia z zespołem stworzonym przez artystów skupionych wokół Lado ABC, czyli środowiska, które przeprowadziło polską muzykę alternatywną suchą nogą w XXI wiek.
Kup Bilet
POLISH SOUNDS
NIKOLA KOŁODZIEJCZYK: WOLNOŚĆ M
10.11 | godz. 19:00
NIKOLA KOŁODZIEJCZYK: WOLNOŚĆ
10.11 | godz. 19:00
NIKOLA KOŁODZIEJCZYK: WOLNOŚĆ
Samuel Blaser - puzon
Tomasz Dąbrowski - trąbka

AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Nikola Kołodziejczyk - dyrygent
Jak Nikola Kołodziejczyk sam twierdzi, jego muzyczne DNA składa się z jazzu, muzyki klasycznej, elektronicznej, filmowej, ale i rozrywkowej. To słychać i na płytach firmowanych szyldem Nikola Kołodziejczyk Orchestra, i w swobodzie improwizującego tria Stryjo, i tam gdzie gości jako aranżer lub pianista. Słychać toteż w jego suicie „Wolność”, która w Tychach wybrzmi w wigilię setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO zaprezentuje utwór pod batutą kompozytora, a znakomitymi gośćmi koncertu będą puzonista Samuel Blaser (szwajcarski instrumentalista i kompozytor, znany ze współpracy m.in. z legendą perkusji Pierrem Favre, pianistą Halem Galperem i saksofonistą Michaelem Blakiem) oraz trębacz Tomasz Dąbrowski (lider nominowanej do Fryderyka grupy Tom Trio, członek improwizującego skandynawskiego kolektywu Barefoot Records).
Kup Bilet
AUKSO MODERN
BAASCH N
03.11 | godz. 19:00
BAASCH
03.11 | godz. 19:00
BAASCH
Wielu mamy w Polsce zdolnych producentów, oryginalnych męskich głosów już mniej, natomiast artystów którzy łączą te dwie cechy – jak na lekarstwo. Z tym większą uwagą należy śledzić karierę Bartosza Schmidta, występującego pod pseudonimem Baasch. Dał się poznać jako muzyk intrygującej formacji Plazmatikon i autor ścieżki dźwiękowej do filmu „Płynące wieżowce”, ale dopiero na solowych wydawnictwach rozwinął skrzydła. Dużo o jego muzyce mówi tytuł debiutanckiego mini-albumu artysty, czyli „Simple Dark Romantic Songs”. Choć trzeba zaznaczyć, że Baasch wykazał się tu zbyteczną skromnością. Owszem, jego piosenki są mroczne i romantyczne, ale z tą prostotą już różnie bywa – artysta płynnie przechodzi od ambientu do electro, od industrialnego chłodu do EDM-owego transu. Sprawdzicie to na wydanym w ubiegłym roku, znakomitym albumie „Grizzly Bear With A Million Eyes”.
Kup Bilet
NEXT WAVE
INSTRUMENTY NA KAŻDĄ OKAZJĘ K
28.10 | godz. 11:00
INSTRUMENTY NA KAŻDĄ OKAZJĘ
28.10 | godz. 11:00
INSTRUMENTY NA KAŻDĄ OKAZJĘ
Joanna Bronisławska aka Asi Mina - prowadzenie Rozmawialiśmy już o lutnikach i szalonych wynalazcach. Przyglądaliśmy się fantastycznym maszynom, komputerom i instrumentom. Po tych doświadczeniach przyszedł czas na zbudowanie własnych instrumentów – prostych i bardziej skomplikowanych. Pudełka, gumki, balony, nakrętki, peszel, plastikowe butelki, kasza, ryż, groch, kubki a także warzywa. To wszystko pomoże nam skonstruować grające cuda. Pokażę Wam także, jak zrobić gwizdek lub flet z marchewki i jak pięknie brzmi bakłażan! Na koniec stworzymy orkiestrę i zagramy improwizowane słuchowisko na instrumentach własnej roboty, na podstawie historii którą razem wymyślimy. Tym razem scena jest Wasza! AUKSO4KIDS Band Obłęd! Liczymy na pomoc rodziców – nigdy nie jest za późno żeby się dobrze bawić. Tak się rodzą gwiazdy. Wszystko gra!
Kup Bilet
AUKSO4KIDS
PABLOPAVO I LUDZIKI P
20.10 | godz. 19:00
PABLOPAVO I LUDZIKI
20.10 | godz. 19:00
PABLOPAVO I LUDZIKI
Paweł Sołtys to człowiek o wielu obliczach i niespożytej twórczej energii. Dał się poznać jako jeden z głosów formacji Vavamuffin, gwiazdy polskiego reggae i okolic. W 2009 roku pod szyldem Pablopavo i Ludziki nagrał album „Telehon”, tak gorąco przyjęty przez krytyków i publiczność, że jest to od jakiegoś czasu jego główna (ale nie jedyna) forma muzycznej aktywności. Śpiewa przede wszystkim o miłości i o tych, o których inni nie tylko nie śpiewają, ale nawet ich nie zauważają. Są to teksty mądre, ale i piękne – swojej literackiej biegłości Pablopavo dowiódł zresztą prozą, wydając niedawno tom opowiadań „Mikrotyki”, w których, jak w swoich tekstach, z zainteresowaniem i czułością pokazuje ludzi złamanych, na życiowym zakręcie, ale barwnych i prawdziwych. W Tychach Pablopavo i Ludziki pokażą się z nowym materiałem, utrzymanym w konwencji smutnego disco.
Kup Bilet
POLISH SOUNDS
KRÓL N
13.10 | godz. 19:00
KRÓL
13.10 | godz. 19:00
KRÓL
Można by zakrzyknąć z entuzjazmem, że Król jest tylko jeden – ale to nieprawda. Błażej Król dał się już poznać swojej publiczności w wielu wcieleniach, a w każdym zachwycał. Zaczynał w niesłusznie zapomnianym zespole Kawałek Kulki, a nasze serca podbił w duecie UL/KR. Pamiętacie Państwo piosenkę z przejmującym refrenem: „Po tak cienkim lodzie możemy się tylko czołgać"? Muzyk szybko doczołgał się do czołówki rodzimej sceny alternatywnej, by rozwiązać UL/KR i zacząć karierę solową fenomenalnym albumem „Nielot”. Zaskakiwał też innymi projektami, ostatnio zespołem Kobieta z Wydm. Obecnie mamy do czynienia z powrotem Króla, obwieszczonym świetną płytą „Przewijanie na podglądzie”. Znak rozpoznawczy Błażeja Króla to poetyckie teksty, hipnotyzujący tembr głosu i muzyka, która nie wdzięczy się do słuchacza, ale za którą słuchacz jest mu wdzięczny.
Kup Bilet
NEXT WAVE
MUZYK TO REŻYSER FILMOWY K
29.09 | godz. 11:00
MUZYK TO REŻYSER FILMOWY
29.09 | godz. 11:00
MUZYK TO REŻYSER FILMOWY
Joanna Bronisławska aka Asi Mina - prowadzenie Powracamy do spotkań na bazie fenomenalnej książki M.U.ZY.K.A autorstwa Michała Mendyka i Michała Libery wydanej przez oficynę Dwie Siostry. Tyle ciekawych wątków nie zostało jeszcze poruszonych! Na przykład jaki kształt miałaby Twoja ulubiona piosenka? Spróbujecie ją narysować? Przywołać jej kolor, rozmiar i wymiar? Na 100% znacie Walta Disneya, ale czy słyszeliście o Carlu Stallingu? To on komponował muzykę do wielu kreskówek i przyczynił się do wielkiego sukcesu tych bajek. Muzyka jest w nich idealnie zgrana z obrazem. Wspólnie stworzymy soundtrack do kreskówki i na chwilkę staniemy się taperami. Nie mylić z tapirami! A kto to taki? Dowiecie się na spotkaniu!
Kup Bilet
AUKSO4KIDS
ŁONA I WEBBER P
22.09 | godz. 19:00
ŁONA I WEBBER
22.09 | godz. 19:00
ŁONA I WEBBER
Duet, który w polskim hip-hopie jest zjawiskiem osobnym. Cóż, mogą sobie w Szczecinie obserwować wszystko z pozycji wygodnego dystansu. Ale Łona z życzliwą rezerwą odnosi się też do szarej rzeczywistości, która jest paliwem dla jego barwnych tekstów. Społecznie wrażliwych, psychologicznie wiarygodnych i literacko wysmakowanych. Nie wszyscy dzielimy problemy raperów prowadzących nocne życie na granicy prawa, ale Łony zmagania z codziennością przypominają doświadczenia każdego z nas. Zamknięte są przy tym w formie tak błyskotliwej, że porównania do Kabaretu Starszych Panów trudno uważać za przesadzone. Siła rapowanych felietonów Łony bierze się też z muzycznych podkładów, dostarczanych przez Webbera, producenta z imponującą wyobraźnią i rzadką wszechstronnością. Nie ufajcie Jarząbkowi, ale temu opisowi możecie zaufać – to będzie świetny koncert.
Kup Bilet
POLISH SOUNDS
JACASZEK N
15.09 | godz. 19:00
JACASZEK
15.09 | godz. 19:00
JACASZEK
Jedna z najważniejszych postaci polskiej muzyki alternatywnej XXI wieku. Zaczynał od eksperymentów ilustrujących recytacje zaprzyjaźnionych poetów, współpracował ze Stefanem Wesołowskim i Miłką Malzahn, stworzył słuchowisko oparte na „Bajkach robotów” Lema. Prawdziwym przełomem dla Michała Jacaszka był wydany w 2008 roku album „Treny” – minimalistyczna wariacja na temat wierszy Kochanowskiego, smutna i piękna zarazem. Sprawdzoną formułę, polegającą na elektronicznym przetwarzaniu i doprawianiu akustycznych brzmień, na balansowaniu pomiędzy sacrum i profanum, Jacaszek wykorzystał też na późniejszych albumach, m.in. gotycko posępnym „Pentral”, oniryczno-nabożnych „Pieśniach” i refleksyjnych „Kwiatach”. Dał się też poznać jako twórca muzyki teatralnej i filmowej, a niedawno nagrodzono go w konkursie muzyki… folkowej – wraz z zespołem Vocal Varshe wygrał Nową Tradycję.
Kup Bilet
NEXT WAVE
PENDERECKI // GREENWOOD M
07.09 | godz. 19:00
PENDERECKI // GREENWOOD
07.09 | godz. 19:00
PENDERECKI // GREENWOOD
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś - dyrygent
Wrocławski koncert, na którym spotkali się po raz pierwszy, był w Polsce najważniejszym wydarzeniem muzycznym 2011 roku. Współpraca Jonny’ego Greenwooda, gitarzysty Radiohead, najwybitniejszego zespołu rockowego naszych czasów z Krzysztofem Pendereckim, kompozytorem i dyrygentem, ikoną muzyki współczesnej, nie tylko zaspokoiła ciekawość obu panów i ich wielbicieli, nie tylko pozostawiła po sobie piękną pamiątkę w postaci wydanego przez Nonesuch albumu, ale przede wszystkim potwierdziła, że muzyka jest jedna. Szczególnie ta najlepsza – by dojść na szczyt trzeba porzucić gatunkowy balast. Kłaniając się Mistrzowi z okazji 85. urodzin powtarzamy ów koncert z niezmienionym programem. Dwóm kompozycjom Pendereckiego („Ofiarom Hiroszimy – Tren” i „Polimorfia”) towarzyszyć będą dwie odpowiedzi Greenwooda („Popcorn Superhet Receiver” i „48 Responses to Polymorphia”).
Kup Bilet
AUKSO MODERN

BILETY.

Bilety na koncerty serii AUKSO MODERN, NEXT WAVE, POLISH SOUNDS i warsztaty AUKSO4KIDS są dostępne w punktach sprzedaży ticketmaster na terenie całego kraju (w Tychach w sklepie Empik), w sklepie internetowym https://www.ticketmaster.pl oraz w Mediatece na godzinę przed koncertem (w przypadku dostępności miejsc).

Do zakupu biletów ulgowych uprawnieni są za okazaniem odpowiedniego dokumentu: uczniowie, studenci do 26. roku życia, renciści, emeryci, osoby niepełnosprawne, posiadacze odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


HCH.

HCH to duet radiowy Jacka Hawryluka i Bartka Chacińskiego. Byli sąsiadami na antenie od 1995 roku (Rozgłośnia Harcerska). Obok siebie zasiedli w 2004 roku. Najpierw w Czwórce (już jako HCH), teraz w Trójce. W radiowej Dwójce prowadzili czwartkowe Nokturny. Pojawiali się również jako duet w telewizyjnym WOKu – Wszystko o kulturze. Dla nas przygotowują autorskie omówienia koncertów w ramach cykli: AUKSO MODERN, NEXT WAVE i POLISH SOUNDS.
Posłuchaj HCH

fot. Grzegorz Śledź / PR2

MEDIATEKA.

Mediateka wg projektu Atelier Loegler Architekci powstała w części budynku, w którym kilkanaście lat temu miał powstać zespół szkół municypalnych. W budynku znajduje się sala koncertowa, której dysponentem jest AUKSO a także biblioteka i przestrzeń restauracyjna. W sali koncertowej o powierzchni 770m2 o eliptycznym kształcie i doskonałych parametrach akustycznych, znajdują się 334 miejsca na widowni. Wyposażona jest w najwyższej klasy system video–konferencyjny oraz system do projekcji filmowej 3D.

MAPA.

Mediateka znajduje się przy al. Marszałka Piłsudskiego 16. Najbliższy przystanek (2 minuty marszu) to Hala Sportowa, na którym zatrzymują się linie: A, C, F, W, 14, 36, Sz, 128 i 268.
asd

Partnerzy.

AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

al. Marszałka Piłsudskiego 16
43-100 Tychy / Poland
aukso@aukso.pl

NIP: 6462941823
REGON: 363978687
PEKAO S.A. 28 1240 1330 1111 0010 7520 1114
Instytucja kultury Miasta Tychy
współprowadzona przez
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ta strona używa plików cookies

Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.